Není asi momentálně vyhledávanější téma na internetu než jak si posílit imunitu v zimě po období chřipek a nachlazení. Nikdo není rád nemocný a taková rýma dokáže potrápit nejen příslušníky silnějšího pohlaví.
Je dobré věnovat pozornost prevenci, tedy rýmě předcházet. S tím vám velmi dobře kromě imunizačních rutin pomůže smrkový sirup. Smrkové výhonky mají protizánětlivé a dezinfekční účinky. A když už vás nějaký ten bacil skolí, vybavte se zázvorovým sirupem, protože díky svým účinkům organismus prohřeje a pomůže vám se nemoci dříve zbavit. Zázvor je vhodný také při nevolnostech nebo migrénách.
Jak předcházet rýmě
Nejúčinnější je posilovat imunitu ještě před nástupem nemoci, abyste případné viry lépe ustáli. Horkým trendem poslední doby je otužování a vystavování těla chladu. Doporučili bychom vám následující ranní rutinu: po krátké studené sprše a následném zahřátí těla pár dřepy si propláchněte nos vodou nebo solným roztokem, dobře vám k tomu poslouží třeba jogínská konvička. Vysmrkejte a můžete vyrazit do nového dne jako znovuzrození. Ke snídani si pak připravte smrkový sirup zalitý horkou vodou, je sladký a díky němu lépe zvládnete hektická rána. Vhodné je nasadit podobné kůry zvlášť pokud je u vás doma nebo ve vašem okolí někdo nemocný.
Jak se rýmy rychle zbavit
Když už vám není pomoci a rýma na vás přece jen zaútočila, musíte nasadit rychlé zbraně. Vedle sprejů do nosu také velmi dobře funguje také celkové prohřátí organismu. Napusťte si horkou vanu nebo si pusťte teplou sprchu a chvíli se oddávejte slasti teplé lázně. Poté se zabalte do peřin a uvařte si teplý nápoj se zázvorem, který rozpouští hlen a pomáhá uvolnit ucpaný nos. Spolu se spánkem pomáhá se rýmy rychleji zbavit. Avšak, víte, jak se říká – neléčená rýma trvá týden, léčená sedm dní.