Severní Dalmácie patří v Chorvatsku mezi vyhledávané rekreační oblasti a to hned z několika důvodů. Návštěvníky lákají nádherné oblázkové pláže, křišťálově čisté moře, různé možnosti sportovních i společenských aktivit, historické památky a přírodní parky. Samozřejmostí jsou pak různé nabídky ubytování. Volit můžete mezi hotelovými komplexy nebo menšími hotýlky, apartmány chorvatsko nebo ubytování v soukromí. Dokonalou atmosféru umocňuje celá řada menších letovisek.

Mezi významná města a obce se řadí Biograd na Moru, Pag, Primošten, Šibenik, Zadar nebo Votice.

Různé možnosti ubytování v těchto střediscích naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Moře a pláže

Moře je v této oblasti čisté a průzračné a to po celém pobřeží. Některé pláže jsou skalnatějšího charakteru, jiné oblázkové. Ty mají pozvolný vstup do vody a jsou tak ideální volbou pro rodiny s malými dětmi. Skalnaté pláže nabízejí betonové úseky, které usnadňují vstup do moře, ale klidně se na nich můžete i slunit. Díky okolním ostrovům jsou pláže chráněné proti nárazy větru a velkým vlnám.

Hotelové pláže nabízejí kompletní plážový servis, do kterého patří lehátka a slunečníky, sociální zázemí nebo třeba bary a restaurace. Také počasí v chorvatsku je v této oblasti velmi příjemné.

Sportovní aktivity

Někdo si svoji dovolenou představuje jako lenošení na pláži, další zase vyhledává sportovní vyžití. I tyto možnosti severní Dalmácie nabízí. Na své si přijdou jak milovníci suchozemských, tak i vodních aktivit. Do této oblasti míří vyznavači jachtingu, neboť se zde nachází velké množství dobře vybavených jachtařských přístavů, nazývaných mariny. Jestliže nepatříte mezi zdatné jachtaře, můžete si jachtu najmout i s posádkou. Na své si však přijdou také milovníci potápění, windsurfingu, vodního lyžování nebo rybolovu.

Všechna místní letoviska nabízejí také celou řadu suchozemských aktivit – golf, plážový volejbal, míčové hry nebo tenis.