Ne každý se narodil s přirozeně krásnou pokožkou – majitelky mastné a problematické pleti mají mnohem komplikovanější život. V případě správné péče však mohou nedostatky eliminovat a postarat se o trvale pěkný vzhled. Pokud zvýšená tvorba kožního mazu trápí i vás, dejte si za rámeček následující rady. Budou se vám hodit!

Čím se mastná pokožka vyznačuje?

Charakteristickým znakem mastné pleti je nadprodukce kožního mazu. Neudržovanou tvář poznáte na první pohled – je lesklá a lze na ní vidět zvětšené póry. Tvoří se na ní komedony (tzv. černé tečky a bílé pupínky), které mohou přejít do některé z mnoha typů akné.

Ženy s mastnou pletí však přeci jen mají i jednu nezanedbatelnou výhodu – jejich pokožka stárne velmi pomalu, takže vypadají mnohem mladší, než ve skutečnosti jsou.

Jak o problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné pečovat?

V prvé řadě byste si měla uvědomit, že tvorbu akné může zažehnat jedině svědomitá a pravidelná péče. Její čištění by se proto mělo stát vaší každodenní rutinou, neřku-li rituálem. Než se zbavíte make-upu, líčidel, kožního mazu, potu a nečistot, byste neměla uléhat do postele.

Význam důkladného čištění pleti nepodceňujte – jedině jeho prostřednictvím udržíte pleť v přirozené rovnováze a podpoříte její regeneraci. Dalším důvodem je efektivnější vstřebávání důležitých složek pleťové kosmetiky.

Náš tip: Snažíte se o zdraví životní styl? Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej. Například Bulharsko je jeho výrobou proslulé a bulharská růžová kosmetika patří mezi světovou špičku. Produkty s růžovým olejem chrání pokožku před dehydratací, zjemňují ji a chrání ji před záněty.

Optimální frekvence pro čištění pleti je dvakrát za den – ráno i večer. Skvělým pomocníkem při odstraňování nečistot (včetně voděodolného make-upu) je micelární voda. V rámci komplexní péče vám samozřejmě přijde vhod také speciální kosmetika na problematickou pleť. Jednou za týden můžete tváři dopřát masku.

Pokud máte delší vlasy, pravidelně si je myjte – zejména v případě, že se dotýkají holých zad a ramen.

Které přípravky proti akné opravdu fungují?

Jak bylo zmíněno výše, léčba akné musí být komplexní. Ale na co si dát pozor při výběru kosmetických přípravků, když každý doporučuje něco jiného? Chcete-li mít jistotu, že kosmetika vaší pleti skutečně prospěje, dejte na rady odborníků. Dermatologové nedají dopustit například na produktovou řadu Sébium od BIODERMY.

Produktová řada Sébium čítá krémy, micelární vodu a také stále populárnější čisticí gel, který se vyznačuje velmi jednoduchým použitím. Nová generace kosmetiky pro mastnou a aknózní pleť obsahuje patentovaný Fluidactiv komplex a působí přímo na kvalitu mazu.

I mastná pleť potřebuje hydrataci

Také si myslíte, že proces hydratace je u mastné pleti tak nějak automatický. Není tomu tak, a proto neváhejte s aplikací hydratačního krému. Samozřejmě takového, který je určen pro problematickou pleť – třeba Sébium Hydra od BIODERMY.