Kolagen se řadí mezi bílkoviny. Nalezneme jej v našem těle v hojném množství. Tvoří totiž základ kostí, svalů, šlach, vazů a také kůže. Ta je díky němu pružná. Tím jak naše tělo stárne, kolagenu produkuje čím dál tím méně, což se projevuje různým způsobem. U kůže například ztrátou její pružnosti a začínají se objevovat první vrásky.

Kolagenu existuje mnoho typů

Mezi ty základní patří tyto:

Typ I – umožňuje tvorbu pevné struktury pro pokožku, kosti, šlachy, pojivové tkáně, chrupavku a zuby.

Typ II – nalezneme nejvíce v elastické chrupavce, která má za úkol tlumit klouby.

Typ III – pomáhá tvořit strukturu tepen, orgánů a svalů.

Typ IV – nachází se v oblasti bazálních lamin a pomáhá pří filtraci.

Užívání kolagenových doplňků nabízí celou řadu výhod. Patří mezi ně především pevnější pleť a eliminace vrásek, také se zlepší stav vlasů a nehtů. Kolagen podpoří růst svalové hmoty, zmírní problémy spojené s fungováním pohybového aparátu a může pomoci redukovat tvorbu celulitidy.

Jak poznat, který je nejlepší kolagen na pleť? Zavítejte na web inspirativni.cz a podívejte se na některé recenze produktů, jež zde naleznete.

Také vlasy si zaslouží dokonalou péči v podobě kvalitních vitamínů

Každý z nás jsme jedinečný, to se projevuje i na kvalitě a vzhledu našich vlasů. Někdo má vlasy husté, lesklé a dokonale vypadající. Další jich má třeba méně, nebo vypadají splihle. Pro tyto případy jsou vhodné vitamíny pro vlasy. Recenze vitaminy na vlasy naleznete také na webu inspirativni.cz.

A proč si pořídit potravinové doplňky na vlasy? Důvodů je hned několik. Pokud si vyberete ty správné doplňky, v jedné tabletě naleznete důležité látky a vitamíny potřebné pro vaše vlasy. Působí pozitivně na vlasové folikuly a tím podporují růst vlasů. Pokud budete doplňky stravy používat pravidelně, budou vaše vlasy zdravé a lesklé a odolají třepení.