Lepek je látka, která se vyskytuje v celé řadě obilovin, především v pšenici, ječmeni, žitu nebo ovsu. Část naší populace trpí jeho nesnášenlivostí, která má různé projevy. Kromě toho patří lepek mezi potenciální alergeny. Osoby, které trpí jeho nesnášenlivostí, se zaměřují na bezlepkové produkty. V současné době již nebývá tak často problém připravit si jídlo bez lepku. Existují obiloviny přirozeně bez obsahu lepku. Do této skupiny patří rýže, kukuřice a proso. Kromě toho lze zakoupit i potraviny či polotovary bez obsahu lepku.

Zajímavá nabídka

Produkty bez lepku má ve své nabídce i škrobárna Amylon, jež se řadí mezi tradiční výrobce kvalitních průmyslových i potravinářských balených výrobků. Mezi důležité vize společnosti patří podpora českého zemědělství a především spokojený zákazník, který klade vysoké nároky na moderní způsob stravování. Kromě průmyslové výroby, která zahrnuje výrobu pšeničného škrobu, lepku, škrobového sirupu a maltodextrinu, jejichž produkce je v BIO kvalitě, se zaměřuje také na produkty balené. Tato produkce se týká několika výrobních skupin a s jednotlivými produkty se můžeme setkat ve velkoobchodech, nezávislých prodejích i v obchodních řetězcích a to jak u nás, tak i v zahraničí. Základní výrobní sortiment tvoří pudingy, knedlíky, kaše, zahušťovadla, palačinky, bramboráky, kypřící prášky a celá řada dalších. V nabídce se objevují také produkty BIO a bezlepkové, které uvítají zákazníci dávající přednost potravinám čerstvým a chutnými.

Tipy pro Vás

Puding je oblíbená pochoutka nejen malých dětí. Ale věděli jste, že z pudingu se dají připravit i další dobroty. Zajímavé a inspirující recepty z pudingu naleznete na stránkách společnosti Amylon. Připravit si tak můžete chutný velikonoční mazanec, skvělou dýňovou polévku, vynikající pudingové rohlíčky, raw ořechovo-datlové koule nebo zdravé plněné kopřivové placky.