Péče o lidské zdraví je velmi důležité a lidé by se k němu neměli rozhodně stavět laxně. Někdo bere péči zodpovědně a za pomoci selského rozumu se stará o sebe, jiný bere zdraví jako samozřejmost, o kterou netřeba se nějak pořádně starat a jiní zase k péči o sebe přistupují až příliš striktně a během dne si desinfikují ruce mnohokrát, snaží se denně desinfikovat domácnost a podobně. Zlatá střední cesta, kdy pečujete o sebe a své zdraví, snažíte se preventivně předcházet nemocem je asi tou nejlepší. Nevoní vám desinfekce? Je pro vás a vaši citlivou pokožku používání desinfekce (ať už doma nebo v práci) to pravé, ale chcete chránit sebe a své okolí? Vyzkoušejte speciální lampy!

Lampy, které pomohou pomoci

Jde o takzvané germicidní lampy, což jsou speciální lampy, které disponují zářivkami, které vyzařují krátkovlnné ultrafialové záření. Právě toto záření narušuje buněčné struktury při určité vlnové délce. Toto záření napomáhá hubit bakterie a také spory plísní a další mikroorganismy, které by mohli škodit vašemu zdraví. Tyto lampy je možno využívat zejména pro dezinfekci povrchů a také dezinfekci vzduchu. Může se používat všude tam, kde klasická sterilizace není možná nebo není vhodná. Někomu manipulace s desinfekcí způsobuje alergickou reakci, podráždění pokožky nebo sliznice.

Desinfekce za pomoci lampy?

Desinfikovat prostor je pro mnoho lidí důležitý, zejména v těchto dnech, kdy se naše země a potažmo i celý svět potýká s problémem koronaviru. Jednoduchá dezinfekce UV zářením se může stát novou možností, jak předcházet nepříjemnému zápachu z desinfikovaného bytu či domu, jak předcházet možným ekzémům a podráždění pokožky, což potrápí zejména ty, kteří mají citlivou pokožku. Lampu stačí jen zprovoznit a máte hotovo!