Pokud chcete život skutečně prožít, musíte mít silné a zdravé tělo. Pokud to tak bude, užijete si každý bláznivý nápad. Do kondice se dostanete poměrně rychle pomocí promyšleného posilování. Jak začít, kdo vám musí stát po boku a jak moc změnit jídelníček?

Osoba, bez které se to rozhodně neobejde

Pokud jste posilováním nepolíbení a víte jen, že existuje zařízení zvané posilovna a v ní nějaké stroje, musíte se spojit s trenérem. Když byste cvičili bez pomoci, mohli byste se i velmi škaredě poranit. Natržený nebo dokonce přetržený sval je hodně bolestivé zranění, které se hojí i několik měsíců. V čem trenér pomůže? V první řadě vás otestuje, zjistí vaši aktuální kondici, identifikuje nejvíce problematické partie vašeho těla a díky tomu následně stanoví optimální tréninkovou dávku. Současně vás naučí provádět cviky dokonale, aby mělo cvičení maximální efekt.

TIP: Veškeré své znalosti vám může jako trenér předat i známý český kulturista Lukáš Osladil, který momentálně působí v Kentoya fitness posilovna Praha 10.

Motivace a výdrž

Posilováním je možné získat postavu snů, ovšem jen tehdy, uděláte-li z něj sport na nejlépe celý život. Pokud budete intenzivně posilovat alespoň třikrát v týdnu, výsledky se dostaví i do dvou měsíců. Je ale zapotřebí vytrvat. Určitě budete mít náladu to vzdát, protože bude tělo bolet. Nepoddávejte se tomu. Abyste nezlenivěli, zkuste si najít partnera, který bude vášeň ke cvičení sdílet s vámi. Je také důležité se pravidelně měřit a vážit, abyste viděli dílčí úspěchy. Právě to vás utvrdí v přesvědčení, že posilovat se vyplatí.

A jak změnit jídelníček?

V Kentoya fitness centrum Praha 10 působí i výživoví poradci, kteří vám se změnami v jídelníčku pomohou a poradí i s doplňky stravy. Podívejte se také na rady v tomto článku. Najdete zde ukázku toho, co jíst, když jste v tréninku.