Na cvičení si nestačí obléct polorozpadlé boty a špatně padnoucí oblečení. Oblečení je totiž absolutní základ. Jeho výběr tedy nepodceňujte.

Dobře se obléct, dobře se cítit. Platí to nejen v běžném životě, ale také v posilovně a při cvičení. Proto na internetu naleznete široké spektrum oblečení vhodného právě k pohybu. Jak se ale správně obléct? O tom vám řekneme více v následujících řádcích.

1. Jak obléct spodní část těla?

Obecně se dá říct, že muži raději procvičují vrchní část těla, zatímco ženy tu spodní. Proto musíte dbát na to, aby se vám dobře pohybovalo. Vhodným oblečením pro spodní část těla jsou dámské leginy na cvičení. O těch je dobře známo, že poskytují volnost a neomezují pohyb.

Dámské legíny do fitka ale můžete vyměnit za tepláky na cvičení. Teplákové soupravy nejsou tak upnuté, ale přitom poskytují stejnou volnost jako v případě legin. Díky dostatečně silné látce navíc dobře odvádí pot a jsou dostatečně prodyšné.

2. Oblékáme vrchní část těla

Základem je sportovní podprsenka. Vyberte si takovou, která vám bude dobře sedět, a přes ní natáhněte tričko. Dámské trička na cvičení vybírejte delší, ale ne příliš volné. Při některých cvicích by se vám mohly překážet a v horším případě způsobit nepěkné zranění (například při zachycení do stroje).

Dámské trička do posilovny doplňte o dámské mikiny do posilovny. Nejedná se totiž o skvělý doplněk pouze během chladnějších měsíců. Dlouhé rukávy a kvalitní materiál totiž vyniká dodatečným sáním potu. Hodí se tedy především při intenzivním tréninku.

3. Bez tašky ani ránu

Taška do posilovny vám poskytne dostatek prostoru pro všechny vaše věci. Můžete do ní uložit čisté i použité prádlo, doplňky stravy, pití a další potřebné předměty. Navíc se pohodlně přenáší. A to i v případě, že ji zaplníte po okraj.