sauna na míru

Rádi si odpočinete v sauně? Chcete si takovou saunu pořídit i doma? Máme pro vás řešení, které se vám určitě bude zamlouvat. Pokud si chcete dokonale odpočinout od pracovního nasazení a také chcete udělat tak trochu něco pro sebe, můžete si pořídit vlastní saunu. není třeba tady chodit do veřejných wellness center, kde jsou sauny běžné a tím pádem se nemusíme dělit o místo. Domácí sauna je v poslední době velmi oblíbeným projektem.

Finská sauna

Finská sauna je vynikajícím místem pro relaxaci a kompletní relaxaci těla, ducha i naší mysli. Jde v podstatě o dřevěnou místnost, která je dřevem vybavena i uvnitř. Pro vytápění se používá termostat nebo palivové dřevo, teplota v těchto místnostech se pohybuje od 70 do 100 stupňů, ale někteří jedinci si teplotu nastaví i na víc stupňů. Hlavní rozdíl mezi finskou saunou a například ruskou lázní je v tom, že vlhkost vzduchu je zde minimální, pouze 10-15%. Proto se počet lidí ochotných ponořit se do takové atmosféry relaxace výrazně zvyšuje.

Jaké výhody má návštěva finské sauny?

Jestliže bychom chtěli všechny výhody finské sauny zmínit, a popsat její blahodárné účinky podrobněji, možná by nám nestačil ani jeden papír. Sauna je velice vhodná pro ty, kdo chtějí zrelaxovat své tělo a uvolnit napjaté svaly. Pokud chceme zvýšit obranyschopnost našeho těla a posílit tak imunitu, může si ji zvýšit právě pravidelnou návštěvou sauny. Je to vhodné pro jedince, kteří jsou náchylní k nachlazení a jiným virovým onemocněním. Sauna jistě potěší všechny, kdo mají problémy s dýchacími cestami , revmatem nebo jiným onemocněním pohybového aparátu. Ženy zase potěší, že právě pravidelnou návštěvou sauny můžeme mít pleť dokonale vypnutou a hladkou, minimalizuje celulitidu a můžeme také snížit svou váhu.

Ovšem, abychom si také neuškodili, musíme znát řadu kontraindikací: srdeční onemocnění, hypertenze, vysoká horečka, onemocnění ledvin, tuberkulóza, diabetes, epilepsie, bronchiální astma, onkologie. To jsou všechno onemocnění, které předurčují, že bychom se o návštěvě sauny měli poradit se svým lékařem. Také návštěva sauny s plným žaludkem není zrovna nejlepší nápad. Mohlo by se nám udělat nevolno.

Saunový modul

Existuje několik možností, jak si saunu pořídit doma. Jednou z nich je sauna, jako hotový modul zakoupený u prověřené a spolehlivé firmy. Nebojme se instalovat saunu doma, protože je to naprosto bezpečné ve všech ohledech. Navíc můžeme mít saunu i v malém bytě , postačí mít prostor zhruba dva metry čtverečné.

Připravené tovární sauny mají své výhody, mezi něž patří především rychlost montáže – díky podrobným instrukcím budeme moci vybudovat saunu během několika hodin. Pro ty, kteří mají dovednosti při opravách a manipulaci s různým náčiním, je snadné sestavit sestavu sauny svépomocí. Můžeme si na takovou činnost povolat odpovídající firmu, která se o vše postará.

Sauna na klíč

Pokud je sauna vyrobena na zakázku, má zákazník oproti kupci hotového modulu sauny několik výhod. Rozměry odpovídají místnostem a podmínkám, jakož i přání zákazníka. Kromě toho si můžeme objednat libovolnou konfiguraci, vybavit ji zařízením a příslušenstvím, jakým chceme, a který nám bude vyhovovat. Sauna na klíč je také velmi vhodná do prostorů, který může být i v atypickém tvaru. Využijeme tak každý centimetr prostoru a získáme tak originální saunu, kterou jen tak nikde neuvidíme.