Patříte mezi jedince, které trápí hemoroidy a stydíte se o nich mluvit? Nevíte, kdy je situace vážná a je čas navštívit lékaře? Hemoroidy patří mezi častější onemocnění a je celkem běžné u lidí nad 30 let. Právě stud a strach o tomto intimním onemocnění mluvit, způsobuje domnění, že se jedná o vzácné onemocnění.

Jak hemoroidy vznikají?

Způsobů, jak vznikají potíže s hemoroidy je hned několik. Mezi nejznámější patří těhotenství a následný porod, kdy plod tlačí na žíly kolem konečníku. Sedavé zaměstnání, nedostatek vlákniny ve stravě, příliš dlouhé vysedávání na toaletě, nedodržení pitného režimu, málo pohybu, chronické průjmy a zácpy, ale také anální sex, vedou nejčastěji ke vzniku nepříjemných hemoroidů.

Příznaky hemoroidů

Prvotním příznakem je krvácení z konečníku. Bolest nebo pálení rekta se objevuje jen u vnějších hemoroidů. Vnitřní hemeroidy jsou bezbolestné do chvíle, kdy je vytlačíte ven. Svědění, pálení, tvoření malých bulek, které jsou na omak citlivé, jsou běžné příznaky hemoroidů.

Začněte se léčit včas

Neléčené hemeroidy mohou způsobit vážnější zdravotní komplikace jako je anémie nebo uskřiknutí hemoroidů, kdy se zamezí přítoku krve do tkáně, dostaví se silná bolest a může dojít k odumření uskřinuté tkáně, k tzv. gangréně, která je velmi nebezpečná.

Způsoby léčby

Při vzniku hemoroidů je nutné klást vetší důraz na hygienu. Přidejte do svého života pohyb, zlepšete stravování a dodržujte pitný režim a předejdete k jejich opakované výskytu a odstranění operativně. V boji vám pomohou různé masti a čípky. Po vykonání potřeby používejte speciální vlhčené ubrousky.

Pomoc z přírody

Pokud dáváte přednost přírodním produktům před chemickými, mrkněte na hemorex.cz, kde naleznete vše potřebné pro boj s hemoroidy. Všechny produkty jsou zcela přírodní, šetrné k vašemu tělu, navzdory tomu velice účinné.