Pálí a řežou vás oči a bolí záda? Trpíte bolestmi hlavy, závratěmi a otékají vám nohy? Až 90 % české online populace potvrdilo, že za uplynulý rok jim práce s počítači a mobilními zařízeními přinesla řadu zdravotních problémů. Pokud jde o oči, neváhejte a objednejte se na vyšetření zraku Havířov v Očním studiu Havířov. Nechte si poprvé (opakovaně) provést (překontrolovat) diagnostiku očních vad Havířov a případně předepsat nové dioptrické brýle Havířov, kontaktní čočky Havířov, oční kapky Havířov a další.

Jak na bolavé oči

Vědomé nesprávné sezení udává 73 % lidí, téměř 46 % uvádí působení škodlivého modrého světla z obrazovky. Pouze necelých 10 % online populace považuje práci s ICT vybavením za bezproblémovou. Pálení a řezání očí při používání počítačů, tabletů a mobilů v čase pandemie COVID-19 není pro lékaře z očního v Havířově nic nového. Vyskytuje se často u lidí, kteří s ICT pracují každý den dlouho, to znamená několik hodin. V době covidu přibyli i studenti a učitelé. Pomoci mohou oční kapky Havířov, ale i správná korekce dioptrických brýlí Havířov a kontaktních čoček Havířov.

Pálícím očím při práci s obrazovkou lze předcházet také tím, že si budete dělat častější přestávky, podíváte se například ven oknem. Uvědomíte si, že je třeba častěji mrkat. Pokud tyto postupy nepomáhají, je možné aplikovat oční kapky Havířov v podobě umělých slz. U lidí nad 45 let je třeba na práci na blízko používat vhodné dioptrické brýle Havířov.

Jak eliminovat modré světlo displejů

Vyšetření zraku Havířov v Očním studiu Havířov byste neměli odkládat. Nejen včasná diagnostika očních vad Havířov, ale také správná síla dioptrických brýlí Havířov a kontaktních čoček Havířov vám další práci na počítači usnadní. Měli byste také vědět, že pokud v podvečerních nebo ve večerních hodinách pracujete s obrazovkou s převahou modrého světla, může vás aktivovat, a vy potom hůře usínáte. Eliminovat určité množství modrého světla mohou například speciální skla na dioptrických brýlích Havířov.