Současná doba umožnila, aby se terapie a poradenství mohlo částečně přesunout do online prostředí. Online terapie pomáhají s individuální terapií, adiktologií, koučinkem i poradenstvím. Není potřeba nikam dojíždět.

Úzkosti, deprese, rodinné terapie, adiktologie

Prakticky vše, co nabízí terapie, se nyní přesunulo z části také do online prostředí. Využít služeb terapeuta tak nyní mohou lidé i z míst, která jsou geograficky mimo běžný rádius terapeuta. V mnoha případech je tato možnost velmi vítaná. Terapie se totiž dokáže přesně zaměřit na to, co klient potřebuje, aniž by narušovala jeho sociální prostředí.

Vaše okolí uvidí jen vaše výsledky

Docházet pravidelně na kliniku, kde řešíme své osobní limity, je časově i finančně náročné. Navíc je zde ještě jeden faktor. S návštěvou terapeuta je spojeno mnoho společenských předsudků. Zejména starší generace si často myslí, že potíže není třeba řešit, a že se vyřeší samy. Pokud člověk potřebuje odbornou pomoc a nemá dostatek podpory ve své sociální bublině, často terapii vzdá. Na online prostředí je tedy přínosné i to, že o ní vaše okolí nemusí vůbec vědět. Uvidí jen vaše pokroky.

Vše řešit na „dálku“ nejde, proto podobně jako když řešíme léčbu závislosti, tak je třeba intenzivní komunikaci a aplikaci postupů, kdy pobyt na klinice a osobní přístup, je více než přínosný.

Když je pro vás dojíždění za terapeutem zdrojem úzkosti

Sociální fóbie, stresy a úzkostné stavy se řadí mezi výrazná omezení v životě člověka. Panická porucha nebo deprese vyžadují, aby se s člověkem zacházelo s co největší opatrností. Když je pro vás pobyt v neznámém prostředí překážkou, je online terapie velmi vstřícným řešením. Pohybujete se ve známém prostředí, připojíte se odkudkoliv. Můžete se na své pravidelné setkání s terapeutem dostavit třeba z prostoru svého vozidla, z kanceláře nebo domova.

Online terapie přináší výsledky u pacientů, kteří jsou vzdáleni od kliniky, nebo kteří preferují domácí a známé prostředí pro řešení svých potíží. Terapie je velmi účinná.