Opravdoví kávoví gurmáni vědí, že pro přípravu kvalitní kávy potřebují vynikající kávové zrno, které bude dobře upražené a namleté, ale také opravdu čistou vodu bez nežádoucích příměsí. Připravujete-li si kávu zmáčknutím tlačítka na kávovaru, bude pro vás stěžejní jeho čištění a údržba. Právě pravidelným čištěním dosáhnete nejen skvělé chuti vaší kávy, ale také dobré kondice kávovaru, který vám bude sloužit bez poruchy dlouhá léta.

Odvápňujte jako profesionálové

Udržujte svůj kávovar v kondici a odvápňujte ho profesionálními čisticími prostředky. Anglická značka Filter Logic za tímto účelem vyvinula profesionální Filter Logic odvápňovač, který si poradí nejen s usazeninami vodního kamene, ale také efektivně odstraní mastnotu a zbytky kávy. Jestliže chcete společně s vodním kamenem odstranit také usazené zbytky mléka, které by mohly časem začít plesnivět, použijte Filter Logic čisticí tekutinu. Ta je určena právě na mastné usazeniny, které ucpávají hadičky a trysky mléčného okruhu.

Kde se bere v kávovaru vodní kámen?

Jestliže nemáte na vstupu vody do kávovaru vodní filtr, je velmi pravděpodobné, že časem se s vaším zařízením začnou dít nepředvídatelné věci. Ty mohou v konečném důsledku vést k jeho poškození a nutnosti opravy, která je často tak drahá, že se vyplatí spíše pořídit si nové zařízení. Jejich příčinou je usazování vodního kamene, což jsou vápenaté a hořečnaté sloučeniny, jež se z vody začnou uvolňovat po jejím zahřátí. Mají podobu bílého nebo nažloutlého povlaku a neplechu dělají zejména v hůře dostupných částech zařízení.

Předcházejte odvápněním vysokým nákladům na provoz kávovaru

Minerální sloučeniny, které se z vody usazují na stěnách a topných tělesech kávovaru, zvyšují náklady na každý hrnek kávy tím, že díky nim má kávovar vyšší spotřebu energie. S tím ale zároveň klesá kvalita chuti kávy. Pravidelné odvápňování vám tak nejen šetří peníze a čas, ale také si díky němu budete moci vždy dopřát kvalitní kávu. A to je přesně to, co chcete. Společnost Filter Logic to velmi dobře ví, a proto se vám vždy snaží poskytnout ty nejkvalitnější produkty za opravdu atraktivní ceny, které u jiných značek většinou nenajdete. Neztrácejte proto drahocenný čas hledáním jiných alternativ a rovnou se poohlédněte po čisticích a odvápňovacích prostředcích se značkou Filter Logic.