Chorvatský ostrov Pag má v oblibě stále více turistů. Ptáte se, proč? Nalezneme zde průzračné moře, nádherné pláže, celou řadu atrakcí i možností sportovního vyžití, počasí v chorvatsku je také velmi příjemné a bonusem je i nabídka skvělé chorvatské kuchyně. Samozřejmostí jsou i různé možnosti ubytování, které si můžete zarezervovat na cestovním portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Jakým směrem na Pag vyrazit?

Pokud se rozhodnete tento nádherný ostrov navštívit, vydejte se směrem ke Kvarnerskému zálivu či Severní Dalmácii, na jejich pomezí se totiž ostrov nachází. Na ostrov se dostanete velmi jednoduše. Během letní sezóny na něh míří pravidelné trajektové linky a navíc je s pevninou spojen mostem.

Co můžete na ostrově čekat?

Ostrov nabízí celou řadu pláží, které jsou převážně přírodního charakteru, s postupným vstupem do moře. Většina pláží je oblázkových, ale najdete i pláže písečné. Ty jsou především ve střediscích Stará Novalja, Potočnica nebo částečně i v Povljaně. Patříte-li mezi vyznavače pláží oblázkových, vydejte se do letovisek Mandre, Metajnu nebo do města Pag.

Co se ubytování chorvatsko týká, i na ostrově Pag máte na výběr. Pro rodiny je vhodné ubytování v Mandre, rodinám s malými dětmi se bude líbit ubytování, které nabízí Stará Novalija. Pokud patříte mezi ty, kdo hledají zábavu, zavítejte do Novalje, naopak poklidnou dovolenou vám zaručí letovisko Potočnica, samotu a moře naleznete Ve Svetim Markovi a nočním ruchem žije město Pag.

  • Výlety lodí

Návštěvníky velmi oblíbené jsou lodní výlety, které pořádá několik místních organizací. Výlety jsou závislé nejen na počasí, ale také na naplnění kapacity. Většina z nich směřuje na okolní ostrovy a jejich součástí je fishpiknik a zastávky na koupání. V zálivu se totiž skrývá celá řada pláží, které jsou dostupné právě jen z lodi.

Mezi velmi oblíbené zábavy patří též šnorchlování, které je vhodné v oblasti Mandre, kde je voda nejen čistá, ale také je tam poměrně rušný podmořský život.