Nejen, když onemocníte. O své zdraví a kondici byste měli pečovat průběžně. Mávnete rukou a říkáte si, kde na to asi tak vzít čas? Ale ono to není tak složité. Můžete začít krůček po krůčku a vaše tělo se vám odmění. Stačí se chvíli zamyslet, jestli vašemu tělu něco neschází, jestli byste ho neměli trochu podpořit a pak už jen sednete k počítači a objednáte vhodné produkty z bylinek nebo bylinky samotné.

Volba je na Vás

Pro někoho je jednodušší užívat kapsle nebo tinkturu, někdo si raději připraví odvar přímo z bylinek. Hrneček pak jen postavíte na svůj pracovní stůl a můžete popíjet během dne. Víc času vám to nezabere.

A jaké pro vás máme tipy:

  • Brahmi – nenápadná rostlinka původem z jihovýchodní Asie. V dnešní uspěchané a náročné době plné stresu je neocenitelným pomocníkem. Brahmi je totiž plná alkaloidů a obsahuje velké množství minerálů. Užívá se k posílení a regeneraci nervové soustavy, ale také ke zmírnění předčasného stárnutí, při zapomnětlivosti, pro zklidnění pokožky při ekzému a lupénce a také při úzkostech a depresích. Má tedy velmi široké využití. Na trhu je k dostání jako bylinná směs k přípravě odvaru.
  • Rakytník řešetlákovitý – známý nejen jako bylinka, ale oblíbený také v kuchyni při přípravě marmelád, sirupů a kompotů. Jeho zdravotní účinky z něj však dělají téměř kouzelnou bylinku. Zpracovává se komplet celá rostlina. Od nejznámějších sytě oranžových plodů až po kořeny a kůru. Rakytník má velmi vysoký obsah vitaminu C a organických kyselin. Je tedy výborným pomocníkem při posílení imunity, pro celkovou očistu organismu, podporuje trávení a napomáhá při rekonvalescenci. Pro zdraví je nejlepší formou 100 %-ní šťáva z rakytníku bez umělých sladidel a konzervantů.
  • Ašvaganda – keř ze subsaharské Afriky, který snadno přehlédnete. Rozhodně byste ale neměli přehlédnout jeho účinky na zdraví. Ašvaganda posiluje paměť, zlepšuje spánek, zvyšuje imunitu organismu a přispívá k normálnímu stavu pokožky. Nejvíce aminokyselin a adaptogenů je v kořenu této rostliny. Kapsle, které můžete koupit třeba ve specializovaném e-shopu Herbavis.cz obsahují výhradně sušený kořen. 100 %, žádné jiné přídatné látky.

Udělejte také něco pro své zdraví, pro svoje tělo. Určitě se vám to vrátí.