Oves je výživné celé zrno, které je velmi dobré pro vaše zdraví. Ovesné vločky mají vysoký obsah vlákniny a obsahují vitamíny, minerály a antioxidanty. Jíst oves nebo ovesné vločky každý den je dobré pro vaše srdce, hubnutí a posílení imunitního systému. Oves je také přirozeně bezlepkové obilí a mohou ho jísti i lidé s diabetem, protože může pomoci snížit hladinu glukózy v krvi. Ovesná kaše může být výborným začátkem dne, který vám pomůže udržet si pocit plné až do oběda. Oves má také uklidňující a hydratační vlastnosti, které činí ovesné vločky velkým přírodním lékem pro problémy s pokožkou.

Co je oves a ovesné vločky?

Oves (Avena sativa) je obilné zrno, které obsahuje vlákninu, vitamíny, minerály a fytochemikálie. Oves a ovesné vločky (mleté ​​nebo ovesné vločky) se často nacházejí v cereálních tyčinkách, müsli, sušenkách a ovesných nápojích. Mnoho zdravotních přínosů ovesných vloček pochází z rozpustného vlákniny beta-glukan. B-glukan je spojen se snížením cholesterolu, léčbou hypertenze a má protinádorové vlastnosti.

Jsou ovesné vločky dobré pro diabetiky?

Ovesné vločky mají nízký glykemický index a jsou vhodné pro stabilizaci hladin glukózy v krvi. Ovesné vločky mohou pomoci snížit potřebu inzulínu u diabetiků.

Oves pomáhá zhubnout

Jedním z důvodů, proč ovesná mouka je dobrá pro hubnutí je, že její vysoký obsah vlákniny snižuje chuť k jídlu. Ovesná sloučenina B-glukan by mohla pomoci zvládnout mnoho komplikací obezity. B-glukan je typ rozpustné vlákniny. Ovesná kaše z ovesných vloček obsahuje zdravé vlákno, minerály a aminokyseliny.

Oves a ovesné vločky mají mnoho výhod pro vaše srdce

Výživné ovesné vločky pomohou zlepšit vaše kardiovaskulární zdraví a snížit riziko srdečních onemocnění. Vědci zjistili, že oves má spoustu antioxidantů a fytochemikálií, které jsou dobré pro vaše srdce.

Oves pomáhá snižovat krevní tlak

Jedním ze způsobů, jak ovesné vločky pomáhají snižovat riziko mrtvice a srdečních onemocnění, je pomoc při léčbě hypertenze. Ovesné sloučeniny avenanthramidy pomáhají zlepšit vaše arteriální zdraví. Oves může pomoci předcházet ateroskleróze, která může snížit riziko srdečního infarktu, mrtvice nebo jiných forem srdečního onemocnění.

Ovesné vločky pomáhá posílit váš imunitní systém

Přidání ovesné vločky do vaší stravy může také pomoci snížit riziko infekce a chronických onemocnění.

Důvodem, proč je ovesná kaše dobrá pro vaši imunitu, je B-glukan. B-glukany v ovsu pomáhají aktivovat imunitní funkce a pomáhají předcházet infekci.