Některým mužům vyhovuje holá hlava, jelikož se nemusí stříhat, mýt vlasy ani se česat. Ovšem jiným dělá vypadávání vlasů starosti, neboť to pociťují jako velký společenský handicap. Příčiny vypadávání vlasů jsou různé. U někoho hraje roli dědičnost, u jiného to může být nemoc nebo stres, nesprávné stravování či jiný problém.

Statistiky uvádějí že alopecie, což je neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení, trápí až polovinu populace. Týká se to zhruba 60% mužů a 30% žen. U mužů je to většinou problém genů, u žen jsou to ponejvíce hormonální změny.

Jaké jsou možnosti řešení?

V současné době lze tento problém řešit transplantací vlasů. Jednou z nejmodernějších metod je technologie Sapphire FUE (Follicular Unit Extraction). V Evropě je to dnes nejúčinnější inovativní metoda spočívající v operativní extrakci vlasového folikulu. Pro lepší názornost lze říci, že vlasový folikul se operativně vyjme z oblasti, kde má pacient nejhustší kštici a následně se naroubuje na postižené místo. Výsledný efekt je naprosto přirozený, neboť pacientům vlastní vlasový folikul se snadno ujme a již po několika dnech má pacient opět hlavu plnou vlasů jako za mlada. Samotný zákrok je bezbolestný, neboť se provádí při lokální anestezii a nezpůsobuje ani žádné komplikace.

Proč je Sapphire FUE účinnější než běžná FUE metoda?

Efektem při použití technologie Sapphire FUE je přesnější tvorba kanálků, stabilnější uchycení vlasového štěpu, rychlejší obnovení tkáně a mnohem přirozenější vzhled. Pro pacienta je důležité, že tato transplantace vlasů znamená mnohem bujnější kštici a hladší vlasovou pokožku. Nemusí se obávat ani případných následných komplikací, jejichž riziko je v porovnání s běžnou FUE metodou zanedbatelné.

Další efekty metody Sapphire FUE

Operativní zákrok nezanechává na hlavě žádné jizvy, ani trvalé následky, jako je bolest či necitlivost v místě odebrání vlasového folikulu, ani na novém místě. Zvýšená citlivost se může projevit maximálně v prvním týdnu po operaci. Tyto minimální potíže jsou však velmi nízkou daní za naprosto přirozený výsledek a možnost opětovného zákroku, aby se pacient mohl opět těšit ze svých nových vlasů a z posilněného sebevědomí.