Reishi je vzácná houba, jejíchž léčivých účinků využívali lidé již před celou řadou staletí. Ve volné přírodě se vyskytuje vzácně a našli bychom ji na odumřelých stromech, které mají tvrdé dřevo. Čínské lidové léčitelství si ji cení více, než ženšen. Nejvíce účinných látek nabízí červená houba Reishi.

Zkušenosti čínské medicíny

Reishi zkušenosti potvrzují, že pokud někdo pravidelně užívá tuto houbu, žije dlouhým a spokojeným životem. Extrakty vyráběné nejen z Reishi, ale také z cordyceps sinensis a dalších hub mají velký význam pro prevenci, v níž hrají velmi významnou úlohu.

Účinky Reishi

Tato houba nám pomáhá zvyšovat vitalitu, podporuje činnost srdce a chrání jej proti negativním vnějším vlivům a proti stresu. má velmi pozitivní vliv na naši imunitu, podporuje celkový výkon organismu.

Účinné látky

Do současné doby bylo v houbě Reishi nalezeno více než 250 léčivých látek. Největší význam však mají polysacharidy (betaglukany), triterpény, adenosin a organické germánium.

Polysacharidy

Podporují imunitní systém, především jeho makrofágy, jež mají za úkol tlumit růst nádorů a stabilizují imunitu.

Triterpény

Tyto látky činí z Reishi jedinečnou houbu. Mají protinádorové, protizánětlivé a antialergické účinky, pomáhají snižovat krevní tlak a podporují funkce jater. Působí přímo na buňky nádorové.

Adenosin

Má pozitivní vliv na nervový systém, podporuje rozšiřování periferních cév a tlumí shluky krevních destiček.

Organické germánium

Pomáhá vylučovat těžké kovy a další škodlivé látky z našeho organismu, podporuje stabilitu imunitního systému a tvorbu látek, které v těle ničí škodlivé viry. Reishi obsahuje tak velké množství germánia, které zatím v žádné jiné rostlině nebylo objeveno.

Spóry Reishi

Slouží k rozmnožování, nacházejí se ve spodní části houby a bylo prokázáno, že mají až 75x větší účinnost, než extrakty. Spóry jsou velmi vzácné a jejich získávání je technologicky velmi náročné, proto se používají pouze jako velmi silný doplněk při nemocích a jako prevence.