Domácí zdravotní péče je zejména v této době hodně zvažovanou variantou, zejména v případech, kdy mají pacienti i jiné chronické onemocnění a COVID- 19 by tak měl s největší pravděpodobností velmi závažný průběh. Umožňuje-li to stav pacienta a domácí zdravotní péči předepíše ošetřující lékař, je tato služba plně hrazena ze zdravotního pojištění. Zvažujete-li pro sebe či pro své nejbližší domácí zdravotní péče, poraďte se s lékařem a obraťte se na prověřenou agenturu domácí zdravotní péče, která pro vás zajistí všechny potřebné služby.

Vybírat mezi agenturami je samozřejmě nejlepší na základě osobních doporučení. Doporučení vám může dát i ošetřující lékař, který má s tímto způsobem léčby zkušenosti a také má určité povědomí místních agenturách a reference na ně.

Na co byste neměli zapomenout?

  • Smlouva s vaší zdravotní pojišťovnou. Aby mohla být domácí zdravotní péče hrazena ze zdravotního pojištění, musí mít agentura smlouvu také s vaší zdravotní pojišťovnou.
  • Agentura by měla mít sídlo či pobočku v dojezdové vzdálenosti, tak aby mohli být sestřičky či lékaři v naléhavých případech u pacienta v co nejkratším čase.
  • Vždy záleží na stavu pacienta, ale určitě bude lepší, pokud agentura poskytne všechny služby, které pacient vyžaduje. Jestli už teď víte, že budete potřebovat i převoz pacienta, obraťte se na společnost, která zajistí i převozy sanitkou.

Mezi absolutní špičku v oblasti domácí zdravotní péče patří bezesporu ProCare Medical. Bohaté zkušenosti, stabilní tým zkušených sestřiček, široké portfolio poskytovaných služeb i převozy sanitkou. To je to, co vám ProCare Medical může nabídnout. Navíc se specializuje i na domácí umělou plicní ventilaci a parenterální výživu. Potřebujete-li se na cokoli zeptat, neváhejte a obraťte se na ně.