Dietu snad v životě držel každý člověk. Snažit se zhubnout pár kilogramů je v pořádku, pokud máte nějaká navíc, ale vždycky to chce rozvahu a myslet hlavně na své zdraví. Zavrhněte proto kdejaké diety, kterých jsou plné časopisy a které ne vždy staví na dobrém a reálném základě. Jíst jen mrkev, jen rýži, vyhnout se bílkovinám nebo se vyhnout jen a pouze sacharidům, takže nedávat žádné přílohy, to není nic pro vaše tělo a zdraví. K tomu potřebujete vyváženou stravu, která bude bohatá na zeleninu, ovoce, bílkoviny, sacharidy a zdravé tuky.

Dieta ano, ale ta správná

Když lidé začínají držet dietu, obvykle se snaží snížit příjem toho, co během dne snědí. Většinou to bývá špatně, protože nejí dobře, vynechávají snídani, nebo snídají nezdravě, pak až do oběda hladoví, odpoledne občas něco rychlého do žaludku, co není úplně výživné a večeře. A po ní, u televize, k vínu nějaké ty pamlsky jako tyčinky, brambůrky a podobně. S redukcí stravy tak citelně zasáhnete do svého jídelníčku a snížíte příjem. Je však dobré jej pozměnit, přidat do něj správné potraviny, ne jej redukovat.

Co by tedy jídelníček měl obsahovat?

  • Ovoce a zeleninu

  • Správný poměr bílkovin

  • Správný poměr sacharidů

  • Správný poměr zdravých tuků

  • Pravidelnost

  • Pitný režim ve formě neslazených čajů, vody, ovocných šťáv

Když nestíháte vařit

Spousta lidí má ve svém denním programu málo času na to, aby si vařila pravidelně obědy do práce, připravovala večeře, snídaně a mezitím ještě myslela na nějaké svačinky. Proto existuje krabičková dieta. Díky ní si vše naplánujete tak, jak potřebujete, můžete si vybrat hned z několika programů ten pravý pro vás a vaše stravování. Krabičková dieta Mladá Boleslav vám ušetří čas s vařením a kombinováním toho správného jídla. A hubnutí bude zase o krůček jednodušší.