Pokud nosíte brýle, zajisté víte, že je důležité je pravidelně čistit, abyste přes ně dobře viděli. Jak je to ale s kontaktními čočkami? Kontaktní čočky nosí stále více lidí, protože poskytují pohodlnou a spolehlivou náhradu za brýle. Kontaktní čočky jsou v přímém kontaktu s okem a tak je zapotřebí velmi dbát na to, aby byly dokonale čisté. Hygiena je zde prevencí infekcí, zánětů i podráždění. Je vhodné se z dlouhodobého hlediska naučit určité zvyky, díky kterým budou vaše kontaktní čočky čisté a oči zdravé.

Dbejte na používání správných roztoků

Kontaktní čočky není možné mýt běžnou vodou, je třeba používat roztoky, které jsou k tomu vhodné, tedy například roztoky pro měkké čočky. Před nasazením čoček i po jejich vyndání z očí je důležité použít roztok. Takový roztok můžete pořídit i online. Skvělou volbou je roztok Clean Active Premium. Jedná se o účinný víceúčelový roztok k dezinfekci a ošetření kontaktních čoček. Na povrchu kontaktních čoček může zůstat množství nečistot a bakterií, tento roztok je však spolehlivě odstraní. Roztok se také postará o maximální úroveň hydratace, protože obsahuje celou řadu jedinečných látek, mezi které patří hyaluronát sodný a polyquaternium. Roztok také pomůže eliminovat mikroúrazy, které mohou být spojeny s pocity svědění a pálení. Vyplatí se vsadit na kvalitní roztok, u kterého máte jistotu, že perfektně vaše kontaktní čočky vyčistí. Kompletní nabídku roztoků i dalších důležitých produktů naleznete na stránkách https://www.kontakto.cz/roztoky.html.

Používání roztoků je důležité. Další důležitou zásadou je, abyste si před manipulací s kontaktními čočkami vždy řádně umyli ruce. Čočky byste vždy měli uchovávat v čistém pouzdře a roztok byste měli denně měnit. Jestliže se líčíte, čočky si nasaďte až po líčení. Roztok nikdy nepřelévejte do jiných lahví a lahvičku s roztokem udržujte v čistotě. Správné dodržení těchto zásad se postará o to, že i při používání kontaktních oček budou vaše oči zdravé a nedojde k jejich zbytečnému podráždění nebo poškození.