Kvasinkové infekce v oblasti genitálií jsou celkem běžné a v určitém věku postihují až 75% všech žen v plodném období. Dnes se tento druh infekcí také dost často opakuje, jelikož ženy až tak neřeší prevenci. Ta je však velmi důležitá, protože právě v oblasti genitálu hrozí následně i komplikace s tím spojené. I když se onemocnění kvasinkou může zdát zprvu jako neškodné, je potřeba včas zaléčit.

Přírodní kosmetika od GYNELLA®

Je šetrná a ohleduplně přistupuje k individualitám každé ženy, ale také k malým holčičkám. Správná hygiena intimních partií je nezbytná. Plno žen navíc inklinuje k tomuto druhu onemocnění po léčbě antibiotik.

Ty, jak známo narušují poševní prostředí a mohou způsobit i řadu nepříznivých symptomů. Dávají totiž šanci růst a množit se nejrůznějším patogenům. Dalo by se říci, že jedna infekce otevírá cestu další. A houbové infekce se hodně často aktivují během pohlavního styku, což mimo jiné zapříčiňuje také bolest.

Jaké jsou další příznaky vaginální infekce?

Mezi vaginální infekce lze zařadit především svědění vulvy a hustý bílý výtok připomínající konzistencí tvarohovitou strukturu. Mohou taktéž zčervenat a otékat stydké pysky. Kolem vaginálního otvoru se objevují někdy i vřídky, jenž ženě dělají potíže v podobě bodání v intimních partií (nevyjímaje bolestí při pohlavním styku). Pomoci vám mohou volně prodejné prostředky od GYNELLA®.

Jak podpořit obnovu vaginálního prostředí?

Během vaginální infekce a léčby je potřeba zdržet se pohlavního styku. Odírání sliznic znesnadňuje hojení a vyvolává chronickou bolest. Mikroskopické rány na kůži díky holení chloupků podporují růst kvasinek včetně hub a suchá kůže je dobrým prostředím pro jejich růst. Je tedy vhodné použít olej na mytí nebo jej alespoň nanést na místo po umytí pro ochranu pokožky.

Léčba akutních vaginálních infekcí však nemusí hned nutně znamenat návštěvu gynekologa. Podívejte se na léčivé přípravky od GYNELLA® a najděte si formu, jenž vám bude maximálně vyhovovat. Noste na sobě spodní prádlo, výhradně z bavlny a dejte sbohem syntetickým materiálům. Těsné oblečení je opět příznivé prostředí pro pomnožení hub a již zmíněné vaginální obtíže.