Každý lékař vykazuje pro zdravotní pojišťovny provedené úkony při pacientově léčbě pod systémovým názvem a číselným kódem. Tento výčet typických traumatologických zápisů z ordinace ortopeda se v květnu zásadně mění.

Uklouznutí na námraze je definitivně pryč, naopak výrazně přibývají pády z kola, pády na kolečkových bruslích, indikace k artroskopii po zranění kolene při fotbalu, fraktura klíční kosti při pádu ze stromu, ale i podvrtnutí hlezna na nezpevněné cestě apod.

Vcelku stabilní je v průběhu roku naopak vykazovaný počet zlomenin ruky v ortopedické hantýrce zvaných „boxerská zlomenina“, které urostlí mladí pacienti s monokly, pohmožděným nosem a naběhlým rtem obvykle hlásí jako uklouznutí ve sprše.

Zkušený lékař ví a koná, co mu jeho šikovnost, vymoženosti medicíny a systému umožňují. Zkušený pacient si vybírá šikovného a znalého lékaře s kvalitním zázemím, nechává se od něj ošetřit, případně odoperovat, dbá jeho rad a nasazuje lék Wobenzym. A to ať už je to jedna z osvědčených rad lékařových, nebo vítaná iniciativa pacienta samotného.

To proto, aby sobě i ošetřujícímu lékaři udělal radost rychlým hojením, neb spokojený bezproblémový pacient je tou nejlepší zdravotníkovou referencí.

Nasazení enzymoterapie v souladu s pokyny doktora medicíny kromě rychlosti na první pohled neviditelných hojivých procesů a celkové aktivace imunity potěší i zjevně citelným umírněním bolestí a zcela viditelně minimálním otokem. O zásadním snížení rizika komplikací nemluvě! Doporučená medikace je 2x denně 7 dražé léku Wobenzym s prvním jídlem po ošetření nebo po operaci, více na www.wobenzym.cz.

Ale nejlépe: nechť vaše jméno v záznamech lékařů toto jaro vůbec nefiguruje!