Z nového koronaviru se stala pro mnoho lidí noční můra. Tato nemoc terorizuje celý svět a naštěstí existuje způsob, jak zajistit, aby se dále nešířila. Tím způsobem je zjistit, kteří lidé jsou nakažení a postarat se, aby byli v karanténě, kde nemohou nakazit ostatní. Boj s virem se může zdát jako boj s větrnými mlýny, ale izolace infikovaných lidí je prokazatelnou zbraní proti COVID-19, aby se ve společnosti nešířil. Pokud chcete přispět k tomu, aby se tato nemoc nešířila a výrazně poklesl počet nakažených, vezměte zodpovědnost do vlastních rukou a nechte se vyšetřit, jestli ji nemáte.

Vyšetření přímo v Brně

Testování covid brno – covid19-brno.cz je snadno dostupné. Pokud jste byli indikováni a máte podstoupit vyšetřením, tak ho neodkládejte. Můžete se však nechat vyšetřit i na vlastní náklady, vyšetření již není tak drahé a umožní vám mít jistotu, jestli je ve vašem těle virus přítomen.

O vaše vyšetření se může postarat Cytognenetická laboratoř Brno, která má v Brně odběrové místo, to se nachází ve dvorním traktu ulice Veveří 39. Zde už na vás bude čekat odběrový pracovník, který test provede. Na test se však nejprve objednejte. Více informací a možnosti objednání najdete na webu test covid Brno – covid19-brno.cz. Testování není nijak časově náročné a 12 hodin od provedení testu budete znát výsledek.

Informace k vyšetření

Na vyšetření se vždy dostavte v roušce a při cestě na vyšetření dodržujte rozestupy 2 metry. Nechoďte v doprovodu dalších osob, ale sami. Vyšetření se provede výtěrem z nosohltanu, tento test je známý jako PCR, jde o anglickou zkratku pro test polymerázové řetězové reakce. Test odhalí, jestli je ve vaší nosní dutině přítomen virus, výtěr se provede co nejhlouběji z vaší nosní dutiny, jen tak se zajistí, aby byl test průkazný. Existují i další metody, ale tato patří mezi nejlepší. V krátké době se dozvíte, jestli jste nakažení či nikoliv. Pokud ne, nejste a nebudete infekční minimálně 48 hodin od provedení testu. Testováním už prošlo mnoho zodpovědných lidí, přidejte se k nim.