Špička v oblasti domácí zdravotní péče ProCare Medical

Přemýšlíte na domácí zdravotní péčí pro své blízké, moc se v této oblasti neorientujete a nevíte, na kterou z agentur pro domácí zdravotní péči se obrátit? Poradíme vám, jak takovou agenturu vybrat, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Vždy jsou samozřejmě nejlepší osobní reference. Pokud tedy máte někoho ve své rodině nebo mezi svými přáteli, zeptejte se jich. A ptejte se na všechno. S čím byli spokojení a naopak, co jim vadilo. Poradí vám určitě také ošetřující lékař. Za prvé je detailně seznámen s diagnózou pacienta a za druhé má určitě zkušenosti s poskytovateli domácí zdravotní péče právě v konkrétní lokalitě.

A na co tedy nezapomenout a co si pohlídat:

  1. Předně si pohlídejte, aby měla vybraná agentura smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta. Jedině v tom případě je možnost hradit domácí zdravotní péči z běžného zdravotního pojištění.
  2. Dojezdová vzdálenost je také důležitým kritériem. Potřebujete, aby se k pacientovi dostaly zdravotní sestry v případě potřeby v určitém čase a pacient tak nemusel zpět do nemocnice. Ideální dojezdová vzdálenost je do jedné hodiny. Samozřejmě s ohledem na závažnost stavu pacienta.
  3. Ověřte si, že agentura zastane všechny zdravotní služby, které pacient vyžaduje. A pokud předpokládáte, že bude v dohledné době potřebovat i fyzioterapii nebo využije přepravu sanitkou, podívejte se i na toto. Pokud byste služby poptávali u více subjektů, měli byste s tím zbytečně moc papírování a pro pojišťovnu by to bylo složitější k proplacení.

Mezi absolutní špičku na trhu patří agentura ProCare Medical, která sídlí v Praze, ale aby byly zdravotní sestry pacientům nablízku, má své pobočky i v Hradci Králové, Liberci a Brandýse nad Labem. Poskytují všechny možné služby v rámci domácí zdravotní péče, a to i parenterální výživu, domácí umělou plicní ventilaci i přepravu plně vybavenými sanitkami. Pokud přemýšlíte nad tím, komu svěřit péči o své blízké, obraťte se na ty nejlepší, kam ProCare Medical bezesporu patří.

Plicní ventilace i parenterální výživa v domácím prostředí

Naprostá většina lidí si pod domácí zdravotní péčí představí převazy ran, aplikaci injekcí, odběry krve a maximálně tak ošetření dekubitů. Specializované agentury jsou pro pacienty schopné zajistit mnohem náročnější ošetření. V současné době tak mohou pacientům, jejichž stav to dovoluje, poskytnout také parenterální výživu i umělou plicní ventilaci. A to vše v pohodlí domova. Samozřejmě toto musí schválit ošetřující lékař pacienta.

Ještě donedávna byla parenterální výživa a umělá plicní ventilace důvodem, proč pacient nemůže přejít do domácího léčení a musí zůstat v nemocnici, i když je jeho stav jinak dobrý. Agentury domácí zdravotní péče však splnily náročné požadavky na vybavení i na specializaci zdravotních sester a lékařů. Také pojišťovny dobře ví, že domácí péče pacientům prospívá, a navíc je možné využít volná místa v nemocnicích pro akutnější případy. Proběhly pilotní projekty a nyní toto spadá již do běžného režimu. Pokud tedy ošetřující lékař doporučí domácí zdravotní péči, je plně hrazena z běžného zdravotního pojištění.

Těchto projektů se od počátku účastnila i agentura ProCare Medical. V oblasti domácí umělé plicní ventilace i parenterální výživy mají bohaté zkušenosti a v péči již řadu pacientů. Jejich pobočky naleznete nejen v Praze, ale také v Liberci, v Hradci Králové a v Brandýse nad Labem. Potřebujete-li jakékoli další informace, podívejte se na jejich webové stránky www.procare.cz, kde najdete všechny podrobnosti i kontakty.