Žijeme v době, která je poměrně náročná. I přesto, že můžeme využívat mnohé vymoženosti doby, tlak na výkon je ve společnosti tak velký, že ho mnozí lidé neunesou. Propadají se do psychických problémů, roste počet depresí a úzkostí. Řešení se zdá být v nedohlednu, protože dobu změnit nelze. Jediné, co je možné změnit, je způsob přístupu k ní. Na koho se ale obrátit, potřebujete-li psychickou oporu a radu?

I onemocnění duše bolí

Psychické problémy provázejí smutek, tíha na srdci z toho, jak nestíháte, nespavost, nechutenství. Toto všechno se pochopitelně promítá také do osobního a partnerského života nebo ovlivní i schopnost pracovat. Pokud těžkosti v oblasti lidské psychiky dosáhnou takové míry, že s nimi člověk není schopen běžného fungování, měl by vyhledat odbornou pomoc. Pro někoho to může být psycholog, jemuž se ze svého trápení vypovídá. Jinému pomůže psychiatr, který předepíše potřebné léky.

Online terapie v praxi

V době koronavirové pandemie však mnohdy mají lidé obavy chodit k lékaři. Strach není v tomto případě na místě, protože i nemocnou duši je třeba včas léčit. Od toho tu ale je online terapie, jejíž hlavní výhoda tkví v tom, že člověk při ní nemusí být fyzicky přítomen. Ke kontaktu postačí virtuální prostředí pomocí online platformy. I zde je zachován oční kontakt, neverbální komunikace a gestika. Terapeut může s klientem nacvičit dechové strategie, způsob relaxace a využívat další terapeutické taktiky.

I obrazový rozhovor umí léčit

Pro někoho může být dokonce psychoterapie formou online rozhovoru příjemnějším způsobem kontaktu. Zvláště tehdy, když trpí úzkostmi z neznámého prostředí. Při online terapii je doma, ve svém známém prostředí, v němž se může lépe uvolnit a přijmout terapeutovy rady. Mnohé zkušenosti říkají, že klient se takto na terapii naladí mnohem dříve než při běžném osobním setkání.

Cítíte se pod psa? Máte deprese nebo úzkosti? Vyzkoušejte online terapii.