Stejně jako celé tělo, i intimní partie vyžadují pečlivou hygienu a to nejen během menstruace. Produkty, které jsou určené pro intimní partie, mají za úkol především odstraňovat svědění a pálení intimních partií nebo nežádoucí pachy. Velmi důležitým kritériem při jejich výběru je složení, které má za úkol udržovat správnou rovnováhu pH. Tomu napomáhá kyselina mléčná, kterou naleznete v přípravcích společnosti GYNELLA. Vhodné složení přípravků pomáhá bránit výskytu zánětů či kvasinkových infekcí.

Příznaky kvasinkových infekcí

Mezi hlavní příznaky patří svědění či pálení v oblasti intimních partií, jemný otok stydkých pysků a bělavý a hustý výtok.

Různé druhy výtoků se u žen během života občas objevují. Někdy to může být následek samočistícího obranného mechanismu lidského těla. Pokud se objevuje hnědý výtok (špinění), ten vzniká smícháním krve a nitropoševního hlenu a může se objevit na počátku těhotenství nebo jako důsledek menstruace. V případě, že máte pochybnosti, navštivte raději svého lékaře. I v tomto případě je však důležitá pečlivá intimní hygiena.

Poševní výtok se může objevit v průběhu ovulace, jedná se o neškodný bílý výtok. Může však souviset i s nezdravým životním stylem a dalšími vnějšími faktory. Vzhledem k tomu, že hormonální rovnováhu v těle ovlivňuje, mimo jiné, také hladina stresového hormonu v krvi, jeho nadbytek může z dlouhodobého hlediska vyvolávat i značné ženské obtíže.

Poševní výtok se však může objevit i jako následek vaginálních infekcí, mykóz či bakteriálních viróz. Většině infekcí se dá předcházet vhodně zvolenými přípravky pro intimní hygienu.

V případě, že se objeví krvavý výtok mimo menstruaci, může se jednat o závažné zdravotní obtíže. Krvavý výtok či špinění může také způsobovat hormonální antikoncepce.