Přírodní nootropika využívají vedle nejnovějších vědeckých poznatků i osvědčené recepty založené na tradičních bylinkách, ajurvédské a asijské medicíně. Pomocí unikátní kombinace léčivých výtažků pokrývá novinka na českém trhu, řada nootropických přípravků české firmy Mentis Lab, nejdůležitější potřeby organismu a připravuje ho na náročnou zimní sezónu. A nejen na tu. Nootropika pomohou i v každodenním běžném režimu.

K překonání únavy poslouží kapsle Mentis Vital, které pozitivně ovlivňují distribuci živin v organismu, kromě metabolismu a zažívání pomáhají vylepšovat i funkce mozku. Vital pomáhá na několika frontách současně – díky vitamínu B6 snižuje pocity únavy a vyčerpání a podporuje imunitní systém, extrakt ze zeleného čaje zase zlepšuje metabolismus. Procesy efektivního spalování a následného využívání tuků v organismu odstartuje extrakt z černého pepře.

Pro boj s depresí je vhodná vyvážená kombinace tří extraktů rostlin skrytá v přípravku Mentis Zen. V ajurvédské medicíně známá vitánie snodárná pomáhá zvládat stres, přispívá k duševnímu zdraví a kvalitnímu spánku, bakopa drobnolistá zlepšující paměť a schopnost soustředění. Rozchodnice růžová podporuje psychickou odolnost a jejíž stimulační účinky převyšují i efekt populárního ženšenu. Mentis Zen je vlastně takovou meditací pro 21. století, psychickou pohodou koncentrovanou v jedné pilulce. Nalézt tu správnou kombinaci trvalo expertům v Mentis Labu více jak půl roku vývoje.

Kapsle Mentis Max podporují energetický koloběh buněk, navyšují počet látek sloužících jako nervové přenašeče a obecně napomáhají zlepšit myšlenkové procesy. Kapsle jsou tvořeny unikátní kombinací 13 bylinných výtažků a v přírodě se vyskytujících látek. Obsahují například extrakt ze zeleného čaje, vrance pilovitého či rozchodnice růžové. Dále v něm najdete i výtažek z korálovce ježatého, vzácné houby užívané v čínské medicíně pod názvem yamabushitake. Max pomáhá zlepšovat aktivitu mozkových buněk, odstraňuje únavu a přispívá ke správnému fungování nervové soustavy. Je vhodný pro ty, jejichž den má 25 hodin, ale po práci nebo škole chtějí mít ještě čas na sport a další aktivity.

Pro zlepšení imunity před chřipkovou sezónou se hodí kapsle Mentis Krill, které obsahují přírodní alternativu rybího oleje – olej krillový. Ten je bohatý na zdraví prospěšné omega-3 mastné kyseliny, které podporují rozvoj funkcí srdce a mozku. Oproti rybímu oleji má několik výhod. Zatímco ryby kvůli znečištění oceánů obsahují vyšší množství toxinů, což se promítá i na kvalitě samotného rybího tuku, krill žije v čistších oceánech polárního pásu a živí se výhradně fytoplanktonem, který není zmíněnými toxiny nijak ovlivněn. Krillový olej tak mnohem více odpovídá nárokům zdravého jídelníčku, není

mezen maximálními denními dávkami a nemá charakteristický rybí odér, čili se není nutné obávat zápachu z úst. Získávání krillu je navíc výrazně šetrnější k přírodě. Provádí se ekologickým a trvale udržitelným způsobem a místo výlovu je 100% dohledatelné pomocí GPS souřadnic.

Třezalka je součástí i dalšího zklidňujícího přípravku, kapslí Mentis Chill. Zklidňující účinek se dostavuje do 30 minut po podání. Při dlouhodobém užívání dokáže obrnit psychiku a výrazně usnadnit zvládání stresových situací. Složení kromě třezalky doplňuje i extrakt ze zeleného čaje a vzácné jihoamerické rostliny paulinie nápojné neboli guarany, která je zdrojem přírodního kofeinu. Tablety navíc dokáží zbystřit smysly, zvýšit soustředěnost a připravit člověka na důležité okamžiky ve studijním, profesním i osobním životě.

Přírodním základem mnoha současných antidepresiv je třezalka tečkovaná, kterou obsahuje i preparát Mentis Up. Tento přípravek je záchranným lanem v době, kdy se člověk psychicky necítí dobře, ale přesto musí fungovat na 100 %. Vyvážená kombinace aktivních látek dokáže okamžitě zlepšit náladu a motivaci do další práce. Mentis Up navrací emoční rovnováhu a pomáhá překonat psychicky náročná období. Efekt třezalky je doplněn extraktem z rostliny nazvané griffonia simplicifolia, jež podporuje normální činnost nervové soustavy a mozkovou aktivitu.


Mentis Lab, s.r.o. je český start-up přinášející na trh unikátní řadu přírodních doplňků stravy, tzv. přírodních nootropik, někdy také označovaných jako chytré drogy. Jedná se o prémiové a pečlivě vyladěné směsi z tradičních i exotických rostlin bojující proti negativním důsledkům současné moderní doby. Pomáhají rychle doplnit energii a zlepšit koncentraci, dlouhodobě podporují vitalitu, účinně odbourávají stres nebo eliminují trému. Tříčlenný tým zakladatelů Mentis Lab se přírodními nootropiky inspiroval v zahraničí (zejména USA a Velké Británii), následně se rozhodl vyrábět podobně špičkové produkty přímo v České republice. V roce 2017, po roce intenzivního vývoje, Mentis Lab svými produkty rozšířil českému zákazníkovi obzor v oblasti zlepšení fyzické kondice a lidské psychiky. Všechny produkty Mentis Lab jsou vyráběny ve společnosti s certifikátem správné výrobní praxe a jsou zcela nenávykové. Firma Mentis Lab dbá na kvalitu použitých ingrediencí, aby zajistila prvotřídní úroveň svých produktů. Jejich distributorem je e-shop Mentis Lab a e-shop Dr. Max.

Více na www.mentislab.cz